Næste udsendelse: 23:05 Nationalpark Thy (36:52) (G)

TV i dag

  • 00:0019.30Nyheder og Kulturuge (G)
  • 22:40Mellem os - ugens udvalgte (G)
  • 23:05Nationalpark Thy (36:52) (G)Naturprogram fra Nationalpark Thy
  • 23:35Kofoeds Naturperler - Pyritsøen (G)De største naturattraktioner kender vi, men der findes mange mindre og næsten ukendte naturperler på Bornholm. Følg med når Naturvejleder Jens Kofoed viser rundt ved Pyritsøen mellem Rønne og Hasle og opdag nye afstikkere og skønne steder.
  • 00:15Næste uges tv (G)
  • 00:20Sportsaften (G)Sportsaften er på Sjælland, til håndbold-premieren i Kvalifikationsrækken for herrer, mellem Virum-Sorgenfri og Viking. Desuden reportage fra fodboldkampen i Københavnsserien, mellem RIK og KB.
  • 00:40Mellem os - ugens udvalgte (G)
  • 01:05Nationalpark Thy (36:52) (G)Naturprogram fra Nationalpark Thy
  • 01:35Krimimesse 2015 - Pernille Boelskov (G)Blod, mord og spænding var på dagsordenen under Krimimessen i Fængslet i Horsens. Værter og journalister fra syv TV 2-regionalstationer interviewede forfattere og markante personligheder med særlig tilknytning til stationens sendeområde.
  • 01:55Bornholm knokler - Autolakerer (G)Der bliver slebet, malet og lakeret i denne udgave i Bornholm Knokler, hvor vi er på besøg i Lakcenteret i Rønne. Her har en Toyota Aygo fået en lille skade, og skærmen skal omlakeres. En ikke helt nem opgave når maling og lak elsker at løbe.
  • 02:35Månedens foredrag - Finn Ole Nielsen (G)Finn Ole Nielsen, chefarkæolog ved Bornholms Museum, fortæller om årets gang i den arkæologiske afdeling.
  • 03:30Guld fra Gemmerne (G)Guld fra Gemmerne besøger museer i hele Danmark. Denne gang besøger vi Skagen, Maribo, Kolding, Egeskov, Rønne, Holbæk og Viborg.
  • 04:00Vild med dyr - Gepardunger (G)Geparderne i Ree Park har fået unger, og de bliver fulgt tæt de første uger af deres liv. Anna Louise Tranæs Didriksen skal lære at holde en gepardkilling korrekt, så dyrlægen kan foretage det daglige sundhedstjek.
  • 04:30Nationalpark Thy (11:52) (G)Naturprogram fra Nationalpark Thy
  • 05:00Stafetten - Sue Trolle (G)Sue Trolle er oprindeligt fra Tanzania. Hun kom til Bornholm i 1972 med sin kæreste, biolog Lars Trolle, som hun senere giftede sig med. Sue trolle interesserer sig for planter, og hun sælger blandt andet krydderurter og lægeurter på Svaneke Torv.

Trolling Master Bornholm 2016

TMB 2016

Deltagerliste/List of participants:

Opd./Upd.: 22.09 22:57:37
Start Nr./No. Team Skipper Postnr./Postal Code By/City Nation
100 Erna Kent Kudsk 6630 Rødding Danmark
101 Kromand Peter Kromand Larsen 3730 Nexø Danmark
102 Garmin Nordic Søren Vesth 4100 Ringsted Danmark
103 Team NO-Luck Kent Morel 7441 Bording Danmark
104 Dorthe Frank Jørgensen 8960 Randers SØ Danmark
105 Team Syncro/Hansen Atle Børke 2170 Fenstad Norge
106 Wildwater Per Per Lundberg 184 38 Åkersberga Sverige
107 Leopold Håvard Engelien 2625 Fåberg Norge
108 Team Lima Linda Jessen 4050 Skibby Danmark
109 Team Snille Martin Topsøe 7120 Vejle Øst Danmark
110 Eastside Kim Finne 3720 Aakirkeby Danmark
111 Shark / Raymarine Finland Marko Airola 15240 Lahti Finland/Suomi
112 Blue Ray Nis Lildholdt 2770 Kastrup Danmark
113 Skarven Svend Aage Iversen 2970 Hørsholm Danmark
114 Team Roger Roger Larsson 26939 Båstad Sverige
115 Team Bowi Henrik Winther 6310 Broager Danmark
116 off duty Rene Jensen 6893 Hemmet Danmark
117 Team Toki Thomas Hjorth 6500 Vojens Danmark
118 Frøken LATE Einer Meling 3310 Ølsted Danmark
119 SUNRIDER Hans Henrik Reinewald 3700 Rønne Danmark
120 Team Eidsvoll Trolling Kjell Are Larsen 2080 Eidsvoll Norge
121 Gammelrøv Bent Poulsen 3650 Ølstykke Danmark
122 FAT Bastards Ville Rissanen 70900 Toivala Finland/Suomi
123 Team karlsen Lasse Karlsen 6330 Padborg Danmark
124 Team Plan B Carsten Adler Juhl 7400 Herning Danmark
125 Team Madlyckan Joakim Svensson 54232 Mariestad Sverige
126 Rasmine Michael Fossing 9380 Vestbjerg Danmark
127 Team fish on Thomas Kragh 8250 Egå Danmark
128 Falkor Claus Sigsgaard 2770 Kastrup Danmark
129 Esposito Per-Arne Lundberg 27294 Simrishamn Sverige
130 Loch Ness / Nessie Flemming Renny Ziebell 4190 Munke-Bjergby Danmark
131 Warrior Michael Teisner-Sommer 2300 København S Danmark
132 pjevs Poul Jensen 6780 Skærbæk Danmark
133 A-Team trolling Frank Ronny Johansen 2070 Raaholt Norge
134 Team Sandhamn Marine/Raymarine Daniel Krejic 37470 Trensum Sverige
135 Team Bøjden Lasse Funder 5600 Faaborg Danmark
136 Piscator Palle Kofod 3770 Allinge Danmark
137 TEAM Wienke Erik Wienke 2830 Virum Danmark
138 Team Lunddal Brian Hansen 6700 Esbjerg Danmark
139 Kobberblinket Nicolai Schunck 2605 Brøndby Danmark
140 Miss Quick Henrik Hansen 4550 Asnæs Danmark
141 Søløven Johnny Nielsen 3770 Allinge Danmark
142 Rusti Stig Pedersen 3760 Gudhjem Danmark
143 bacardi Michael Jensen 5240 Odense nø Danmark
144 Team Uschi Mike Pedersen 3300 Frederiksværk Danmark
145 Mikkel Klavs Bak 3250 Gilleleje Danmark
146 Måleren Michael Koldtoft 2750 Ballerup Danmark
147 Cosa Nostra Nicolai Jakobsen 9330 Dronninglund Danmark
148 Rhino trolling Tommi Heinonen 33270 Tampere Finland/Suomi
149 Louise II Tim Larsen 2640 Hedehusene Danmark
150 Waschbär II Claus Rupprecht 21217 Seevetal Tyskland/Deutschland
151 team sille Jesper Mortensen 2730 Herlev Danmark
152 Team Snigeren Steen Anderson 6100 Haderslev Danmark
153 Team King Size Beason Mikael Medin 69472 Östansjö Sverige
154 Aquaholic Søren Arnvig Andersen 5700 Svendborg Danmark
155 Team Mannik Martin Mannik Sørensen 2630 Taastrup Danmark
156 Team Nårje 2 Cato Pettersen 2070 Råholt Norge
157 Team Zorro Janne Lund 34139 Ljungby Sverige
158 Krille Henning Petersen 4030 Tune Danmark
159 Verona Per Sjøstrøm 3700 Rønne Danmark
160 SEP Søren Petersen 4684 Holmegaard Danmark
161 Team Nissaryd/Bluebird Magnus Hagman 31493 Hyltebruk Sverige
162 Team Free-Time Claus Jensen 9760 Vraa Danmark
163 yukon Manfred Blaser 1796 Courgevaux Switzerland
164 Talula Morten Pedersen 5700 Svendborg Danmark
165 cheetah Jens Lunddahl 3220 Tisvildeleje Danmark
166 Team Lowrance Finland Santeri Laihonen 33580 Tampere Finland/Suomi
167 Team Hagberg Mikael Hagberg 28792 Traryd Sverige
168 Camilla Henning Kamper 2730 Herlev Danmark
169 Charstine Carsten Schou 3740 Svaneke Danmark
170 Team Andersen Vidar Andersen 1593 Svinndal Norge
171 Nårje 1 Per Ivar Huus 2070 Råholt Norge
172 Fru Vestergaard Per Sparre 4682 Tureby Danmark
173 Team Lowrance 77 Jussi Aaltojärvi 36220 kangasala Finland/Suomi
174 Team Riitasointu/Simrad Lassi Sorri 13500 Hämeenlinna Finland/Suomi
175 Team No Fish Johnny Høgli 2070 Råholt Norge
176 Trollingfischer Jan Noack 33442 Herzebrook Tyskland/Deutschland
177 Fraja Jens Jensen 3760 Gudhjem Danmark
178 Hanne IV - Raymarine Henrik Biilmann 8800 Viborg Danmark
179 5'øren Michael Toftegaard Andersen 4270 Høng Danmark
180 M/S Kirstine Erik Bach Sørensen 2770 Kastrup Danmark
181 "team +60" Finn Klement 4500 Nykøbing Sjælland Danmark
182 Plus Ultra Nicolai Kristensen 9881 Bindslev Danmark
183 Blue Velvet Mogens Grønbech 3700 Rønne Danmark
184 Hannepigen Christian Nolsøe 2640 Hedehusene Danmark
185 Muller Hans Rasmussen 2670 Greve Danmark
186 Miss Fish Magnus Adolfsson 139 73 Djurhamn Sverige
187 don olsen Mikael Olsen 3740 Svaneke Danmark
188 SALMON Jacek Modrzejewski 27-400 Ostrowiec Świętokrzyski Polen/Polska
189 Team Thorning Lars Thorning 3550 Slangerup Danmark
190 Garmin Sweden Per Karlsson 295 91 Bromölla Sverige
191 Team OneEye Grinders Patrik Lindström 12241 Enskede Sverige
192 Team Spider Johs Schmidt 6710 Esbjerg v Danmark
193 Stella Andrzej Zdun 77-416 Tarnówka Polen/Polska
194 Trolling Hans Georg Jørgensen 3790 Hasle Danmark
195 Team Sarén Robin Sarén 56232 Norrahammar Sverige
196 TEAM GRYNIO Krzysztof Gryniewicz 19-400 Olecko Polen/Polska
197 Team Helle Hans-Henrik Pedersen 4243 Rude Danmark
198 Baron Søren Dalberg-Pedersen 3770 Allinge Danmark
199 Team Scumbag Brian Mortensen 3320 Skævinge Danmark
200 Bark Ole Weel Jensen 8660 Skanderborg Danmark
201 AF Kari Saastamoinen 79100 Leppävirta Finland/Suomi
202 Team Gladsax Andreas Ander 112 62 Stockholm Sverige
203 Team Passion Johnny Andersen 8240 Risskov Danmark
204 team chica Thomas Selch Laursen 3200 Helsinge Danmark
205 Tøsen Bruno Hartvig Petersen 3000 Helsingør Danmark
206 Jaws Peder Elberg 3230 Græsted Danmark
207 East Finland Trolling 1 Mikko Hirvonen 80790 Kontioranta Finland/Suomi
208 Campion Søren Jensen 5750 Ringe Danmark
209 Yakusku Tom Hoffmeister 2605 Brøndby Danmark
210 Isfuglen Sven Panduro 4600 Køge Danmark
211 Team Dresen Rudi Andreasen 3730 Nexø Danmark
212 Team Pilgaard Jens Pilgaard 8700 Horsens Danmark
213 Vertigo Thomas Christensen 8600 Silkeborg Danmark
214 Team Sperillen Lars Jordal 2013 Skjetten Norge
215 Team Emmaline Morten Bonde 7760 Hurup Danmark
216 Stjernen Claus Ludvigsen 4600 Køge Danmark
217 YANI Benny Madsen 7080 Børkop Danmark
218 Rigmor Olav Berntsen 3740 Svaneke Danmark
219 Team Elgården Carsten Borup 9493 Saltum Danmark
220 WildWater Lars Lars Hedberg 18438 Åkersberga Sverige
221 team fynboen Michael Nielsen 5330 Munkebo Danmark
222 Team Blue Bird Brian Milkowski 4735 Mern Danmark
223 Team Blega Aslak Brækken 4870 fevik Norge
224 TeamKochSørensen Claus Koch 6440 Augustenborg Danmark
225 Missen 3 Sune Nordberg 2770 Kastrup Danmark
226 Magolves Jürgen Kramer 57439 Attendorn Tyskland/Deutschland
227 GRÖSTORP SALMON HUNTERS Martin Sethman 27294 Simrishamn Sverige
228 askeladen Jens Larsen 2690 Karlslunde Danmark
229 Team LINSE Jesper Ertmann 9460 Brovst Danmark
230 Karius og Baktius Lars Ølund Larsen 5700 Svendborg Danmark
231 FCF (Finnish Charter Fishing)/ Tärppi 1 Rami Pajukoski 21600 Parainen Finland/Suomi
232 Team Larsø Jan Larsen 4262 Sandved Danmark
233 Liisa 2 Seppo Kautto 295 35 Bromölla Sverige
234 Team Thai Brian Petersen 3790 Hasle Danmark
235 Celia Bassam Rammaha 2300 København S Danmark
236 Flipper Jouko Nurmilampi 29341 Olofström Sverige
237 Smut Allan Mortensen 4681 Herfølge Danmark
238 TITRO Lejf Kofod Pedersen 3730 Nexø Danmark
239 Team Lago Håkan Lago 56332 Gränna Sverige
240 East Finland Trolling 2 Eero Tiainen 58200 Kerimäki Finland/Suomi
241 Zanadu Søren Andersen 4600 Køge Danmark
242 LUNA II Jesper Lindqvist 3700 Rønne Danmark
243 Team Bubbles Filip Nielsen 1387 Asker Norge
244 Team De Gule Kristofer Larsson 69532 Laxå Sverige
245 pia Jan Nygård 3760 Gudhjem Danmark
246 Team Hotshots Stian Jerstad 4621 Kristiansand Norge
247 TEAM ESKO Kristian Esko 2770 Kastrup Danmark
248 Team El Dorado Thomas Pedersen 7223 Give Danmark
249 Teamkewi Keld Christoffersen 4684 Holmegaard Danmark
250 Satunnaiset Saaliir 2 / Raymarine Finland Sami Heiskanen 07720 Malmgård Finland/Suomi
251 Team Slivovitz Tuc Jonas Lidberg 46191 Trollhättan Sverige
252 Team Stina-Bina Per Lindgren 3770 Allinge Danmark
253 Team Sæbeskum Steen Nørgaard 3770 Allinge Danmark
254 TEAM BIG CATCH Jari Puranen 78870 Varkaus Finland/Suomi
255 Senseless John Holst 5700 Svendborg Danmark
256 Pillerejen Per Bundgård Larsen 4450 Jyderup Danmark
257 Abels Salmoncatcher Johan Abelsson 27745 Simrishamn Sverige
258 Team Ryssby Henrik Pettersson 34176 Ryssby Sverige
259 SFFF Jonas Nilsson 761 43 Norrtälje Sverige
260 Alma Marie Lars Rasmussen 3720 Åkirkeby Danmark
261 Team Soumi Fishing Marko Mansikka 53494 Vara Sverige
262 Mille-Duk Ole Gilbak Jensen 9352 Dybvad Danmark
263 Team Hornsborg Johan Nyberg 340 13 Hamneda Sverige
264 Team Hökens Trolling / GARMIN Tommy Högkvist 68134 Kristinehamn Sverige
265 Butcher Henning Nielsen 2750 Ballerup Danmark
266 Team Nonne Markus Horvath 27171 Ystad Sverige
267 SIF Brian Hansen 2791 Dragør Danmark
268 Team Fjolle Maks Jensen 4040 Jyllinge Danmark
269 Cookie Michael Kvistholm 2680 Solrød Strand Danmark
270 Fiskeraketten Leif Larsen 5700 Svendborg Danmark
271 Team Bornholm Guenther Klaus 3760 Gudhjem Danmark
272 Team Vikingfjord II Tore Karlsen 2070 Råholt Norge
273 kutter else Tim Sommer 3770 Allinge Danmark
274 ørnvik Andi Jensen 9900 Frederikshavn Danmark
275 Team-Mjølner Bjarne Eduard 3060 Espergærde Danmark
276 Laura Per Koch 2990 Nivå Danmark
277 Tumle Brian Sanvig 2300 København S Danmark
278 The Hunter Niels Andersen 2740 Skovlunde Danmark
279 Team Bjørnebanden Michael Wortmann 7860 Spøttrup Danmark
280 Marianne 3 Janus Vedel 4690 Haslev Danmark
281 Zille-1 Bjarne Knudsen 7100 Vejle Danmark
282 Gomilla Thomas Fabrin 2600 Glostrup Danmark
283 aquaholic Frank Jørgensen 4340 Tølløse Danmark
284 LIMO Morten Østergaard 8250 Egå Danmark
285 Jopi John Rasmussen 4622 Havdrup Danmark
286 Baktus Rhino Trolling Kenneth Bang 4720 Præstø Danmark
287 sølvskæl Jesper Stig Andersen 3220 Tisvilde Danmark
288 MARTHA Nils Wang 2100 København Ø Danmark
289 Satunnaiset Saaliit 1 / Navico Tomi Kolsi 01200 Vantaa Finland/Suomi
290 TEAM DENEKE Tonny Deneke 2620 Albertslund Danmark
291 Jow Jow William Gerner Hansen 3310 Ølsted Danmark
292 MYSAN Bo Eriksson 74740 GIMO Sverige
293 Team HP Hans Ole Andersen 5250 Odense SV Danmark
294 Team KB Kim Bernhart 4000 Roskilde Danmark
295 Team Bejo Bernd Sennewald 26180 Rastede Tyskland/Deutschland
296 Team Hustler Henrik Jensen 4000 Roskilde Danmark
297 TAZ Kim Mortensen 2670 Greve Danmark
298 H2Å Benny Åström 56232 Norrahammar Sverige
299 Sirius Claus Møller 2630 Taastrup Danmark
300 TEAM RÅHYGGE Kim Storgaard Mortensen 4750 Lundby Danmark
301 Team Bløddyr Morten Holtze 2740 Skovlunde Danmark
302 Filippa Brian Bayer 6705 Esbjerg Ø Danmark
303 Team Ittno Høgg Frank Nyhuus 2080 Eidsvoll Norge
304 Sjøbergs havfruer - EMMA Søren Sjøberg Nielsen 3700 Rønne Danmark
305 Topi Toni Laine 33310 Tampere Finland/Suomi
306 Hillu Friedrich Schramm 59469 Ense Höingen Tyskland/Deutschland
307 Team CAMYTI/SUZUKI Peter Johansson 29436 Sölvesborg Sverige
308 Cabrini Ole Andreasen 3460 Birkerød Danmark
309 Baracuda Flemming Jensen 8600 Silkeborg Danmark
310 Team Ahab Christian Parchmann 231629 Neu Wulmstorf Tyskland/Deutschland
311 VILIOS Ejnar Toft Kofoed 3700 Rønne Danmark
312 Team Nybølle Jesper Brauer 2765 Smørum Danmark
313 Lowrance Prostaff Kim W. Hansen 6430 Nordborg Danmark
314 Bo Nygaard 4261 Hyllested Danmark
315 Sillemus Georges Trad 2970 Hørsholm Danmark
316 TEAM WALKER/AXEL/KAA Leif Andersson 53138 Lidköping Sverige
317 Bina Steen Hansen 3782 Klemensker Danmark
318 Skumfidusen Bjarne Holm 3700 Rønne Danmark
319 LODKA Jesper Pedersen 3390 Hundested Danmark
320 Mie Peter Fredborg 2300 København Danmark
321 Sea Horse Carl Henning Jensen 9560 Hadsund Danmark
322 Anni Lennert Jørgensen 4591 Jyderup Danmark
323 Arcturus Lutz Arnolds 24632 Lentföhrden Tyskland/Deutschland
324 Viking Peter Kofod Jensen 3700 Rønne Danmark
325 Snehvide / Raymarine Søren Vejsager 4700 Næstved Danmark
326 Team Fessel Martin Fessel 4600 Køge Danmark
327 Bigga 4 Niels Sörensen 31083 Unnaryd Sverige
328 Polygrip Christer Svensson 74639 Bålsta Sverige
329 Kalashnikov Frank Schnuchel 18442 Duvendiek Tyskland/Deutschland
330 BB Søren Olsen 4520 Svinninge Danmark
331 team Wilde Tuomo Kuusijärvi 28792 Ingershult Sverige
332 TYTTE Jørgen Ib Rasmussen 3730 Nexø Danmark
333 Team Kocken Växjö Johan Gustavsson 35262 Växjö Sverige
334 Laura Sven Sparholt 3720 Aakirkeby Danmark
335 Jukama Marcel Winkel 23923 Herrnburg Tyskland/Deutschland
336 Big Fish Leganda Ville Ohra 00950 Helsinki Finland/Suomi
337 Manneken pis Søren Henriksen 5380 Dalby Danmark
338 Jonna Niki Martiny 3730 Nexø Danmark
339 Molly Jes Breckling 3730 Nexø Danmark
340 Team Master Baiter Jesper Bruun Christensen 8310 Tranbjerg Danmark
341 Grevinden Per Sebens 4600 Køge Danmark
342 Simone Allan Nielsen 4400 Kalundborg Danmark
343 Strit Benny Marker 3760 Gudhjem Danmark
344 Else Peter Nørholm 7000 Fredericia Danmark
345 Andersine Morten Rasmussen 4735 Mern Danmark
346 Team Maja Flemming Friis Jørgensen 6600 Vejen Danmark
347 Stengade Per Stengade 2660 Brøndby strand Danmark
348 Team Guppy Martin Gebauer 4780 Stege Danmark
349 Silver Shark Emil Frederik Appel 1432 København K Danmark
350 Decibel Morten Gram 2630 Herlev Danmark
351 Dunken jr/Trassel Dennis Faerden 179 97 Färentuna Sverige
352 ALJUMA Claus Rathje 3390 Hundested Danmark
353 Team Bertan Bernt-Ove Sandsjö 54336 Tibro Sverige
354 SCMELL Niclas Steen Frederiksen 2640 Hedehusene Danmark
355 Team MP Michael Jørgensen 5250 Odense sv Danmark
356 Jeanneau Merry fisher 605 Ingemar Olsson 98192 Laxforsen Sverige
357 Team BUS Göran Möllerstedt 23145 Trelleborg Sverige
358 toan Holger Jespersen 3700 Rønne Danmark
359 Tøffe Kent Nielsen 8500 Grenå Danmark
360 Team Fru Madsen Jan Rasmussen 3730 Nexø Danmark
361 Mikaja Sten Andersen 4300 Holbæk Danmark
362 Bamse Niels Erik Rasmussen 4270 Korsør Danmark
363 Kutteren Team Dkhc Niels Lodman 5250 Odense SV Danmark
364 Team Såhugdog Rasmus Almbjørn 4100 Ringsted Danmark
365 Janne Karsten Olsen 3782 Klemensker Danmark
366 Mare Hans Wörmcke 25492 Heist Tyskland/Deutschland
367 Team Garmin 1 DK Ole Worm Nilsen 3700 Rønne Danmark
368 Dåsen Kim Jensen 4300 Holbæk Danmark
369 Team Tanija Andreas Nilsen 0971 Oslo Norge
370 Team Grizzly Jens Gøth 4760 Vordingborg Danmark
371 Lille Tjep Tjep Henrik Jørgensen 3760 Gudhjem Danmark
372 Team Osis Christer Krogh 67043 Skillingsfors Sverige
373 A.P. Julica Jan Kohlmetz 3730 Nexø Danmark
374 simone one Stig Pedersen 4293 Dianalund Danmark
375 DREAM TEAM Jonas Lundblom 13666 Vendelsö Sverige
376 Sallyo Tonny Johansen 3730 Nexø Danmark
377 Blinkern Martin Pedersen 4050 Skibby Danmark
378 blue Orca Malte Haumersen 22083 Hamburg Tyskland/Deutschland
379 Tante Lise Michael Petersen 3770 Allinge Danmark
380 Team Vov Vov Finn Gert Jensen 8800 Viborg Danmark
381 Team Pinta Claus Poulsen 2500 Valby Danmark
382 målermysse Brian Bechmann 5240 Odense nø Danmark
383 Katrine Per Hansen 3770 Allinge Danmark
384 Molly Henning Andresen 4700 Næstved Danmark
385 Team Flens Clemens Berndt 24977 Ringsberg Tyskland/Deutschland
386 Team KOSTEN Michael Eriksen 4040 Jyllinge Danmark
387 Petit2 Torben Riis 3790 Hasle Danmark
388 Team Pancho Villa Jari Havusalmi 33480 Ylöjärvi Finland/Suomi
389 No limit Finn Christoffersen 3760 Gudhjem Danmark
390 Spolan Martin Randrup 3770 Allinge Danmark
391 Houdini Claus Sørensen 9900 Frederikshavn Danmark
392 Team ap Eigil Andersen 7900 Nykøbing m Danmark
393 Aura Christoffer Ehrenberg 3630 Jægerspris Danmark
394 samys Egon Mortensen 3790 Hasle Danmark
395 MIT BÆST Lasse Nielsen 3770 Allinge Danmark
396 Team Brisling Brian Brangstrup 4040 Jyllinge Danmark
397 ULVEN Allan Bentsen 2880 Bagsværd Danmark
398 Granpa II Poul Stadler 3770 Allinge Danmark
399 PROXIMA CENTAURI Kamil Kostecki 66-400 Gorzów Wlkp Polen/Polska
400 Aurora Gert Jørgensen 3730 Nexø Danmark
401 No shit on the dragon Joachim Gustafsson 71330 Nora Sverige
402 Maranello Fishing Team Matti Piironen 16300 Orimattila Finland/Suomi
403 HOOK Thomas Matschofsky 2620 Albertslund Danmark
404 Jäykät Pojat Juha Virnes 16300 Orimattila Finland/Suomi
405 Dogga Allan Jensen 3770 Allinge Danmark
406 Team Piggarna Mikael Eriksson 747 95 Gimo Sverige
407 TUNA Krzysztof Wielopolski 71-300 Szczecin Polen/Polska
408 team sebjerg Jan Sebjerg 5792 Årslev Danmark
409 Cooper Krogen Arno Nielsen 4990 Sakskøbing Danmark
410 Team Lucky Lady Frank Daugaard 2980 Kokkedal Danmark
411 Lærken Jens Ipsen 3740 Svaneke Danmark
412 Dragon Fly Bill R. Hansen 3770 Allinge Danmark
413 magda Brian Kure 3730 Nexø Danmark
414 Rosita Jesper Kofoed 3700 Rønne Danmark
415 Jane Jørgen Mandsberg 3700 Rønne Danmark
416 Totakt'en Benjamin Mikkelsen 2610 Rødovre Danmark
417 sukai Bjarne W. Blomquist 3770 Allinge Danmark
418 Marthe ll John Nielsen 7600 Struer Danmark
419 Starfisher Jonas Persson 56138 Huskvarna Sverige
420 Hupe II Alexander Rüdiger 07749 Jena Tyskland/Deutschland
421 Team Grænge Steen Grænge 2820 Gentofte Danmark
422 Arctic Uffe S. Melin 72591 Västerås Sverige
423 Tosen Orla Jakobsen 3770 Allinge Danmark
424 Mi-Ni Ole Svendsen 3770 Allinge Danmark
425 Team Juliane / Joker Erik B. Larsen 3630 Jægerspris Danmark
426 GEKKO Klaus Bårris 7800 Skive Danmark
427 Capricorn III Karol Iwanicki 76-200 Slupsk Polen/Polska
428 TRITON Uffe Hansen 3740 Svaneke Danmark
429 Connie Steffen Vesth 3720 Aakirkeby Danmark
430 SEARAY Ulrik Nielsen 3770 Allinge Danmark
431 Samos Kenny Olsen 3700 Rønne Danmark
432 Team Aloha Robin Lärke 51161 Skene Sverige
433 Just Smile Matthias Schmidt 29690 Buchholz Tyskland/Deutschland
434 Murerbaljan Kim Christiansen 3770 Allinge Danmark
435 GADDIS Per Nielsen 3730 Nexø Danmark
436 Valborg Martin Hansen 3700 Rønne Danmark
437 Jeru III Claus Østergaard Nielsen 8800 Viborg Danmark
438 shark one Claus Filsø 7560 Hjerm Danmark
439 MJ Magnus Johansson 56433 Bankeryd Sverige
440 Team Bundbid Jan Frederiksen 4420 Regstrup Danmark
441 Team Happy Peter Blomqvist 51196 Berghem Sverige
442 Shark Peter Pedersen 3720 Aakirkeby Danmark
443 Marie Niels Bjerregård 3782 Klemensker Danmark
444 TEAM VINDFELDT Michael Vindfeldt 2635 Ishøj Str. Danmark
445 wctt Timo Helle 20100 Turku Finland/Suomi
446 Henrik Garbers 5800 Nyborg Danmark
447 Team Onega Konstantin Levikin 57230 Savonlinna Russia
448 Cat Peder Juel Sørensen 8450 Hammel Danmark
449 Team Mus Jesper Hansen 4720 Præstø Danmark
450 Sarida Bjarne Christensen 3700 Rønne Danmark
451 BLIK BORNHOLM Søren Blik 3700 Rønne Danmark
452 Maria Jogvan Suni Frederiksen 3730 Nexø Danmark
453 Team Bistro Christian Samuelsson 360 44 Ingelstad Sverige
454 Rivalen Sten Petersen 3400 Hillerød Danmark
455 Ocean Tejn II Jan Brochmann 3770 Allinge Danmark
456 Team Månsson/Abu-Garmin Patrik Månsson 291 94 Kristianstad Sverige
457 Team Laxhugget Hans Gustafsson 36230 Tingsryd Sverige
458 Team Delfi Henning Larsen 4720 Præstø Danmark
459 Filur Teddy Attle 3700 Rønne Danmark
460 Solidarnosc Fabian Schnegotzki 71229 Leonberg Tyskland/Deutschland
461 Ofelia Kim Anker Svendsen 3770 Allinge Danmark
462 Team POPEYE Anders Bovien 4690 Haslev Danmark
463 Team Filialen Peter Sandberg 3790 Hasle Danmark
464 Dryaden John L. Christensen 3782 Klemensker Danmark
465 Team Thyboerne - Alluette Nina Odde 7700 Thisted Danmark
466 Viborg Michael Viborg 4040 Jyllinge Danmark
467 Puffin André Rothe 18439 Stralsund Tyskland/Deutschland

Antal deltagere/Number of participants: 368