Næste udsendelse: 06:00 19.30Nyheder (G)

TV i dag

  • 06:0019.30Nyheder (G)
  • 06:10KV17 - Det sidste ord (G)Spidskandidaterne fra de 13 partier og lister duellerer på ord aftenen før valget.
  • 08:0019.30Nyheder (G)
  • 08:10KV17 - Det sidste ord (G)Spidskandidaterne fra de 13 partier og lister duellerer på ord aftenen før valget.
  • 10:3019.30Nyheder (G)
  • 10:40KV17 - Det sidste ord (G)Spidskandidaterne fra de 13 partier og lister duellerer på ord aftenen før valget.
  • 12:0012Nyheder
  • 12:04Vejret i aften
  • 12:05Sådanmark (G)De bedste historier fra hele Danmark og dagens gæst: Benny Schumann
  • 12:3512Nyheder (G)
  • 12:40Vejret i aften (G)
  • 13:0012Nyheder (G)
  • 13:04Vejret i aften (G)
  • 13:3012Nyheder (G)
  • 13:35Vejret i aften (G)
  • 14:0014Nyheder
  • 14:08Vejret i aften (G)
  • 14:3014Nyheder (G)
  • 14:39Vejret i aften (G)
  • 15:0014Nyheder (G)
  • 15:08Vejret i aften (G)
  • 15:3014Nyheder (G)
  • 15:38Vejret i aften (G)
  • 16:0014Nyheder (G)
  • 16:08Vejret i aften (G)
  • 16:3014Nyheder (G)
  • 16:38Vejret i aften (G)
  • 17:0017Nyheder
  • 17:3017Nyheder (G)
  • 17:35Vejret i morgen (G)
  • 18:0018Nyheder
  • 18:04Vejret i morgen (G)
  • 18:20KV17 - Sidste chance
  • 18:50Kulturkalenderen Vi ser nærmere på ugens kulturelle begivenheder.
  • 19:00SådanmarkDe bedste historier fra hele Danmark og dagens gæst: Kasper Honoré
  • 19:30KV17 - Valgaften på TV 2/Bornholm

Resultater for TMB 2017

.

Præmier TMB2017

Bedste båd, dag 1: Præmie: 2.500 DKK: med 321 point Marko Airola fra Lahti i båd 106
Største fisk, dag 1: Præmie: 3.000 DKK: 15,820 kg. fanget af Lasse Nielsen fra Allinge i båd 370
Næstbedste fisk, dag 1: Præmie: 1.500 DKK: 15,720 kg. fanget af Jan Sørensen fra Strøby i båd 445
Bedste båd, dag 2: Præmie: 2.500 DKK: med 372 point Johan Abelsson fra Sankt Olof i båd 235
Største fisk, dag 2: Præmie: 3.000 DKK: 20,720 kg. fanget af Yuriy Bocharov fra Kharkov i båd 247
Næstbedste fisk, dag 2: Præmie: 1.500 DKK: 18,380 kg. fanget af Johnny Nohr fra Nes i båd 420
Bedste båd, dag 3: Præmie: 2.500 DKK: med 485 point Krzysztof Wielopolski fra Szczecin i båd 423
Største fisk, dag 3: Præmie: 3.000 DKK: 18,620 kg. fanget af Jonas Lidberg fra Trollhättan i båd 225
Næstbedste fisk, dag 3: Præmie: 1.500 DKK: 18,470 kg. fanget af Thomas Christensen fra Skælskør i båd 146
Bedste båd, dag 4: Præmie: 2.500 DKK: med 290 point Mika Kärkkäinen fra Ristiina i båd 434
Største fisk, dag 4: Præmie: 3.000 DKK: 15,050 kg. fanget af Rene Jensen fra Hemmet i båd 100
Næstbedste fisk, dag 4: Præmie: 1.500 DKK: 14,280 kg. fanget af Jacob Pedersen fra Nexø i båd 385

Største fisk, hele konkurrencen:

1. Præmie: 85.000 DKK: 20,720 kg. fanget af Yuriy Bocharov fra Kharkov i båd 247
2. Præmie: 50.000 DKK: 18,620 kg. fanget af Jonas Lidberg fra Trollhättan i båd 225
3. Præmie: 22.000 DKK: 18,470 kg. fanget af Thomas Christensen fra Skælskør i båd 146

Bedste båd:

Præmie: 40.000 DKK: med 811 point Thomas Christensen fra Skælskør i båd 146